Китайський Новий рік 2014
У китайській культурі прийнято зустрічати цей яскравий і веселе свято з особливим розмахом. Китайці вірять, що з приходом Нового року у свої права вступає новий життєвий цикл – природа пробуджується і все оживає. За традицією в Китаї Новий рік прийнято зустрічати в період з 21 січня по 21 лютого. Однак через рідкісного використання стародавнього календаря, більшість китайців відзначають це свято також і в перших числах січня.
За східним календарем кожному року відповідає один з дванадцяти звірів, а також один з п'яти елементів. Вважається, що цей звичай походить від стародавньої китайської легенди. У цьому повір'я кажуть, що саме у дні приходу Нового року з'являлося жахливе чудовисько і поїдала людей. Проте один розумний старець схитрував, сказавши звіру, що люди нікчемні перед ним, тому вбивати їх негідно. Трохи згодом старий додав, що краще боротися з рівними по силі звірами. З тих пір кожен рік чудовисько обирало собі в суперники одного з дванадцяти тварин. До того часу як звірі принишкли і втекли від грізного чудовиська, люди вже навчилися захищати свій будинок від нього. Вся справа була в червоних ліхтариках, яскравого кольору яких страшне чудовисько боялося більше всього на світі. З тих самих пір і повелася традиція в Китаї з приходом першого новорічного дня запалювати червоні ліхтарики.
Але не тільки сотні тисяч червоних вогників відрізняють Китайський Новий рік від інших свят. У перший день цього свята у небо злітають зі свистом феєрверки. Китайці вірять, що так вони відлякують злих духів і наступний рік принесе тільки щастя. До того ж за традицією наприкінці свята друзі та члени сімей дарують один одному «гроші щастя» з побажаннями жити довгі роки.
Подарунки на всі випадки в Києві і Україні від магазину GetStyle.